Dołącz do nas!

LICEUM POLONIJNE

Wyjątkowa szkoła z internatem w Warszawie

Nasze liceum odziedziczyło tradycje kształcenia od Gimnazjum i Liceum Męskiego św. Stanisława Kostki – przedwojennej szkoły założonej przez polską arystokrację w 1908 roku. Podtrzymujemy te tradycje i rozwijamy, aby nasi uczniowie w przyszłości stanowili elitę społeczną w najlepszym tego słowa znaczeniu. Służą temu programy edukacyjne i wychowawcze, które sukcesywnie wprowadzamy.

Od 2003 roku kształcimy młodzież z Polski oraz z rodzin polskiego pochodzenia ze Wschodu. U nas możesz uczyć się wspólnie z Twoimi rówieśnikami z: Armenii, Białorusi, Gruzji, Kazachstanu, Mołdawii, Rosji, Ukrainy i Uzbekistanu. Jesteśmy społecznością wielokulturową i poszukujemy osób, które wyznają wspólne z nami wartości. Osób, które chcą rozwijać się i kształtować w oparciu o nauczanie Kościoła katolickiego.

Jeśli jesteś ze Wschodu i masz:

 • udokumentowane polskie pochodzenie,
 • dobre wyniki w nauce i jesteś ciekawy świata,
 • chcesz dobrze przygotować się do studiowania w Polsce

Jeśli jesteś z Warszawy i:

 • chcesz poznać młodych ludzi z różnych krajów,
 • jesteś osobą ambitną i chcesz wszechstronnie się rozwijać,
 • są Ci bliskie nasze wartości

Czekamy właśnie na Ciebie!

Do 31 maja 2018 r. przyślij swoje zgłoszenie pocztą, mailem lub faksem.

Dla nas liczy się chęć do nauki i pasja w zdobywaniu wiedzy

Nasza młodzież może pochwalić się bardzo dobrymi ocenami na świadectwach szkolnych i promocją na uniwersytety i politechniki w Polsce. Na potwierdzenie wysokiej jakości nauczania Kolegium św. Stanisława Kostki otrzymało tytuł Srebrna Szkoła 2017. Szkoła awansowała także o dwa miejsca w górę w najnowszym rankingu szkół warszawskich “Perspektywy 2017”. Nasze liceum jest teraz na 36 miejscu spośród 90 liceów warszawskich (rok temu byliśmy na 38, a dwa lata temu na 44 miejscu).

Liceum Polonijne Kolegium św. St. Kostki to przede wszystkim:

 • dobre wyniki w nauce oraz dbałość o wychowanie naszych uczniów;
 • solidne przygotowanie do polskiej matury i studiów na wybranej uczelni wyższej;
 • dodatkowe zajęcia z języka polskiego na różnych poziomach zaawansowania;
 • rozwój talentów i pasji na zajęciach dodatkowych (śpiew, rysunek, sport, jazda konna);
 • całodobowa opieka wychowawców w internacie.

Uczniowie spoza Polski otrzymują: zakwaterowanie w internacie, całodzienne posiłki oraz opiekę wychowawców. W bursie zapewniamy młodzieży domową atmosferę.

Na zgłoszenia kandydatów czekamy do 31 maja 2018 roku.

Tutaj znajdziesz opis zasad rekrutacji

Kontakt w sprawie rekrutacji

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne
Kolegium Św. Stanisława Kostki
Warszawa, ul. Bobrowiecka 9

 

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]