Uczniowie z zagranicy
ZASADY REKRUTACJI
Rozpoczęliśmy proces naboru do Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki KSW w Warszawie na rok szkolny 2018/2019. Nauka w naszym liceum trwa 3 lata i kończy się zdaniem egzaminu maturalnego.
Zapraszamy zdolnych uczniów pochodzenia polskiego, którzy chcieliby kontynuować naukę w liceum ogólnokształcącym w Polsce.
Przyjmujemy młodzież odznaczającą się dobrymi wynikami w nauce, jak też wzorową postawą, potwierdzoną opinią polonijnej organizacji i/lub proboszcza parafii na Wschodzie.
Wymagane dokumenty
Dla przeprowadzenia naboru niezbędne jest dostarczenie do sekretariatu liceum następujących dokumentów kandydata na ucznia:
- kwestionariusz kandydata (do pobrania w sekretariacie lub poniżej ze strony liceum);
- oceny z I semestru (a po zakończeniu roku szkolnego świadectwo z tłumaczeniem na język polski);
- opinia organizacji polonijnej lub parafii ze Wschodu, która poleca kandydata (z danymi organizacji polecającej lub parafii: nazwa, adres, e-mail, telefon);
- podanie rodziców o przyjęcie dziecka do szkoły i do internatu (do pobrania poniżej ze strony liceum);
- podanie kandydata o przyjęcie do szkoły i do internatu (do pobrania poniżej ze strony liceum);
- życiorys napisany przez kandydata;
- 2 zdjęcia kandydata;
- ksero pierwszej strony paszportu zagranicznego;
- ksero Karty Polaka lub innego dokumentu potwierdzającego polskie pochodzenie.
Wszystkie dokumenty sporządzone w języku obcym – o ile uczeń zostanie przyjęty do szkoły – muszą być przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego.
Terminy
Prosimy o przesłanie kompletu wymaganych dokumentów najpóźniej do dnia 31 maja 2018 r.
Dokumenty należy dostarczyć pocztą tradycyjną na adres szkoły lub w formie elektronicznej na e-mail: rekrutacja.kolegium@gmail.com
Etapy rekrutacji
Po otrzymaniu zgłoszeń od kandydatów Komisja rekrutacyjna dokonuje weryfikacji dokumentów oraz przygotowuje listę kandydatów zakwalifikowanych do rozpoczęcia nauki w Liceum Polonijnym.
Na tym etapie Komisja rekrutacyjna może poprosić kandydata lub jego rodziców o dodatkową rozmowę (telefonicznie lub za pośrednictwem komunikatora internetowego Skype).
Po zakończeniu procesu rekrutacji kandydaci otrzymają zawiadomienie o przyjęciu do liceum wraz z informacją o terminie rozpoczęcia roku szkolnego.
Znajomość języka polskiego nie jest jedynym kryterium decydującym o przyjęciu do szkoły. Osoby, które słabo znają język polski, ale wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami w nauce i wzorowym zachowaniem, a także wykazują chęć do nauki – mogą również rozpocząć kształcenie w naszej szkole.
Warunki nauki i odpłatność
Przyjętym uczniom zapewniamy nieodpłatną naukę w naszym liceum, zajęcia dodatkowe, wyżywienie oraz zakwaterowanie w internacie. Bezpłatna nauka to forma stypendium rzeczowego dla uczniów ze Wschodu, których kształcenie w Liceum Polonijnym wspiera Fundacja “Dla Polonii”.
Uwaga: wkrótce opublikujemy wysokość opłat obowiązujących w nowym roku szkolnym 2018/2019. Poniżej są podane opłaty w bieżącym roku szkolnym.
Uczniów obowiązuje wpłata na fundusz szkolny, która w roku szkolnym 2018/2019 wynosić będzie 650 złotych miesięcznie. Fundusz szkolny to dopłata do kosztów zakwaterowania, wyżywienia i utrzymania w bursie przyszkolnej, a także koszty miesięcznego ubezpieczenia zdrowotnego.
Obowiązuje też jednorazowa wpłata:
- 32 złotych za ubezpieczenie NNW,
- 210 złotych za strój szkolny,
- 45 złotych krawat/krawatka
- 120 złotych za podręczniki wspólnego użytku.
Kontakt w sprawie rekrutacji
W razie pytań dotyczących procesu rekrutacji prosimy o kontakt:
- telefon +48 22 559 21 10
- e-mail: rekrutacja.kolegium@gmail.com
Ewa Petrykiewicz
Dyrektor Liceum