Zwiedzanie Laboratorium Genetyki Roślin

Cze 26, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności, Bez kategorii

“W ramach obchodów “Dni SGGW” uczniowie z profilu biologiczno-chemicznego zwiedzili:

  • Laboratorium Genetyki Roślin na Wydziale Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu. Zapoznano uczniów ze sprzętem i wybranymi technikami badań materiału biologicznego pod kątem biologii molekularnej i biotechnologii. Uczniowie zwiedzili fitotron z próbkami materiału biologicznego. Ponadto wypróbowali metodę utrwalania próbek w ciekłym azocie oraz zasadę pipetowania odczynników biologicznych.
  • Laboratoria Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Uczniowie zwiedzili komory metaboliczne i poznali zasady analiz przemian metabolicznych człowieka, uczestniczyli w wykładzie poświęconym testom konsumenta dotyczącym zasad ich konstruowania i przeprowadzania. Pobyt na uczelni zakończono na pikniku SGGW, gdzie uczniowie posmakowali interesujących potraw powstałych w oparciu o badania naukowe oraz zapoznali się z ofertą wszystkich wydziałów tworzących SGGW.”

Taką relację otrzymaliśmy od pani dr Joanny Bernat, która z wielką pasją uczy w naszym liceum biologii. Ostatnio jej uczniowie delektowali się na lekcji różnymi owocowymi przysmakami, badając w ten sposób organoleptycznie ich właściwości. Tym razem grupa biologiczna próbowała zgłębić tajemnice budowy genetycznej roślin w profesjonalnym laboratorium. Pani profesor zadbała jednak, by wszystko zakończyło się piknikiem. Uczniowie cenią sobie nauczycieli, którzy dbają o “smaczne” przekazywanie wiedzy.

Szkoła Podstawowa Zaprasza

Możesz nas wesprzeć!

Facebook

]