Szkolne koła zainteresowań

Szkolna Sekcja Polskiego Systemu Walki Wręcz Haller – uczniowie uczestniczą w regularnych treningach i „Kadrówkach”.  Dzięki spotkaniom z przedstawicielami PSWW Haller młodzież może nie tylko zgłębiać tajniki walki wręcz, ale również pielęgnować takie wartości jak dyscyplina, odwaga, opanowanie. Instruktorzy cieszą się wielkim uznaniem uczniów, którzy podziwiają ich za umiejętności fizyczne, profesjonalizm, zaangażowanie i pasję, z jakimi prowadzą zajęcia. Treningi i „Kadrówki” to praktyczna szkoła patriotyzmu, historii i tradycji polskiej. Opiekunem sekcji jest dyrektor internatu Aleksiej Katkow.

Szkolny Klub Jeździecki to nie tylko nauka jazdy konnej oraz umiejętności zachowania się i opieki nad końmi. To także żywe lekcje z historii polskiej kawalerii, historii Polski i zarazem lekcje patriotyzmu. Odpowiedzialności, zamiłowania do jazdy konnej, szacunku dla polskiej tradycji i kultury członkowie klubu mogą się już uczyć od samego Patrona Klubu – rotmistrza „Leliwy”. Zajęcia z uczniami prowadzi instruktorka jazdy konnej, trenerka koni i opiekunka Szkolnego Klubu Jeździeckiego – pani Diana Lendzion.

Rysunek i malarstwo – zajęcia prowadzone przez pasjonatkę tej dziedziny, artystkę panią Małgorzatę Mityk. Uczniowie w miłej atmosferze uczą się bardzo poważnych elementów rysunku, które później znajdują zastosowanie podczas studiów na takich kierunkach jak architektura czy budownictwo.

Koło dziennikarskie – dla uczniów zainteresowanych poznaniem różnych form dziennikarstwa oraz sztuką efektywnej komunikacji i autoprezentacji. Uczestnicy koła tworzą zespół reporterów oraz zespół redakcyjny szkolnej gazetki. Koło prowadzą: red. Tomasz Łysiak i Anna Olesiak.

Zespół wokalny – uczniowie tworzący go reprezentują szkołę przy każdej ważniejszej uroczystości. W repertuarze zespołu znajdują się utwory o tematyce patriotycznej i religijnej, takie jak Polskie Kwiaty czy Orlątko. Wśród naszych artystów mamy duże talenty, wciąż rozwijane pod czujnym okiem pani Iryny Chachulskiej.

Koło chemiczne – pozwala na rozszerzenie obszaru zainteresowań uczniom, których upodobania wiążą się z tą niełatwą dziedziną wiedzy. Stałą praktyką koła jest uczestniczenie w różnego rodzaju wykładach i warsztatach organizowanych przez Politechnikę Warszawską. Opiekunem uczniów jest siostra Regina.

Koła przyrodnicze i geograficzno-krajoznawcze – w ich spotkaniach bierze udział młodzież (niekoniecznie przygotowująca się do egzaminów z geografii czy biologii) szczególnie zainteresowana bogactwem przyrodniczym i geograficznym naszego kraju. W ramach programu Polskie Dziedzictwo Kulturowe i Przyrodnicze Wydziału Biologii UWM uczniowie uczestniczą w cyklu wykładów, prezentacji i warsztatów.

Koło astronomiczne – w ramach koła organizowane są wyjścia na popularne wykłady astronomiczne do Centrum Astronomicznego Mikołaja Kopernika, naukowej placówki Polskiej Akademii Nauk. Młodzież bardzo interesują tajemnice Wszechświata i wykłady cieszą się dużą popularnością. Uczestniczyliśmy między innymi w wykładzie  poświęconym meteorytowi czelabińskiemu, który spadł  15 lutego 2013 r. na Uralu pod Czelabińskiem.  Jednak szczególnym zainteresowaniem młodzieży cieszą się tematy dotyczące czarnych dziur, tajemniczych obiektów, o których fizycy i astronomowie wiedzą ciągle niewiele. Uczestniczyliśmy w dwóch wykładach, które dotyczyły tych obiektów i po każdym z nich uczniowie prowadzili długie i ożywione dyskusje.

Wspieraj nas

Witajcie

Fundacja „Dla Polonii”

Fundacji