Uczniowie

Uczniowie polskiego pochodzenia do Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki (Liceum Polonijne) w Warszawie przyjechali z różnych krajów na Wschodzie: z Białorusi, Ukrainy i Mołdawii, Kazachstanu, Rosji, Gruzji, Armenii. Ich bardzo dobre wyniki w nauce w kraju pochodzenia, wzorowe zachowanie i zaangażowanie na rzecz polskiego środowiska, potwierdzili dyrektorzy szkół, księża proboszczowie, prezesi polskich organizacji na Wschodzie.

W Liceum Polonijnym w Warszawie zdobywają dobre fundamenty wiedzy, która ułatwi im studia na wymarzonych kierunkach. Polska matura w szkole ze stuletnią tradycją i wysokim poziomem nauczania jest nie tylko gwarancją lepszego startu na studia, daje też prestiż, zwłaszcza gdy nasi absolwenci chcą związać swoją przyszłość na stałe z pobytem w kraju przodków.

,,Rzeczy, które cieszą nie pozwolą nam zapomnieć,
Te spędzone razem chwile, ławki szkolne, setki wspomnień,
Nie ma takiej możliwości, wstęga przyjaźń nie pęka,
Przyjaciele prawdziwi, cały czas o was pamiętam,”

„Młodości! Dodaj mi skrzydła” – pisał Mickiewicz w „Odzie do młodości”. Trudno nie zgodzić się z narodowym wieszczem, patrząc na naszych licealistów.

„Mu­zyka łagodzi obyczaje,
może wzruszyć na­wet do łez,
da­je ra­dość, ochotę do życia
i przy­jaciół zdo­bywa też.”

Wielokulturowa młodzież śpiewa w chórze jednym głosem.

Najpiękniejsze głosy usłyszeć można w szkolnym chórze.

Tegoroczna pierwszoklasistka – Aleksandra – z pasją oddaje się grze na gitarze elektrycznej.

Skrzypce i gitara, czyli Marta i Aleksandra w swoim żywiole.

Zamiłowanie do rysunku i malarstwa to domena Anastazji z 2a.

Ostrosłupy, graniastosłupy, pola powierzchni i objętości nie mają żadnych tajemnic przed Hanią, Karoliną, Janą, Marysią i Władkiem.

Nasi przyszli inżynierowie z zapałem zgłębiają wiedzę matematyczną.

Historia jest pasją Jany, Pawła, Aleksandra, Andrzeja, Wiktora, Pawła i Artioma.

Nie muszą rwać włosów z głowy przy zgłębianiu wiedzy, bo zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycieli.

Ekspertem w sprawach historii od dwóch lat jest Andrzej z Ukrainy (na zdjęciu w ciemnej koszuli w kratkę). Uczniowie Liceum Polonijnego wiedzą, że to do niego zawsze można się udać w razie jakichkolwiek historycznych wątpliwości.

Nauka na świeżym powietrzu jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

W wyciszeniu się, oderwaniu od codziennego zgiełku pomaga kontemplacja myśli Jana Pawła II. Na zdjęciu Paweł z 2a, pochodzący z Ukrainy.

Skok po wiedzę w wydaniu Artioma, Andrzeja, Saszy, Jany, Pawła S., Pawła B i Wiktora (od lewej).

Wiktoria z Ukrainy będzie zdawała na maturze geografię rozszerzoną, dlatego nie rozstaje się z globusem.

O medycynie marzą Ania, Krysia i Wiktoria z Ukrainy.

W zdrowym ciele, zdrowy duch – mówi popularne powiedzenie. Wiedzą o tym również nasi licealiści, dlatego nawet nie myślą o zwolnieniach z wychowania fizycznego.

Gdzie piłka, tam znajdziemy Bogdana z klasy 3B, pochodzącego z Ukrainy.

Wolontariuszki ze szkolnego koła „Caritas”: Hania, Agnieszka, Tania i Weronika.

Wspieraj nas

Witajcie