Spotkanie z Abdo Haddadem z Syrii

lut 4, 2016 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Uczniowie, którzy nie wyjechali na ferie, uczestniczyli w spotkaniu z niezwykłym gościem. Abdo Haddad jest Syryjczykiem pochodzącym z Maluli. Przyjechał do Polski, by mówić o tragedii, jaka spotkała jego miasto w 2013 roku z powodu ataku i oblężenia przez islamskich terrorystów. Malula, która jest jednym z najstarszych i najbardziej wartościowych kulturowo ośrodków chrześcijaństwa, została doszczętnie zniszczona, a jej mieszkańcy rozproszeni.
Abdo wraz ze swoimi przyjaciółmi stara się odbudować miasto i zapewnić możliwość powrotu jego mieszkańcom. Podczas swojej podróży po Europie opowiada o znaczeniu religijnym i kulturowym Maluli, bohaterskiej postawie swoich rodaków i męczeńskiej śmierci trójki z nich, którzy zginęli broniąc wiary. Opowiadając o walkach, Abdo podkreśla, że przemoc i zabijanie nie są logiczną formą rozwiązywania konfliktów, a przede wszystkim oznaką słabości .
Dla uczniów, którzy mogli porozmawiać z tak niezwykłym gościem, jest to cenna lekcja na temat Syrii i sytuacji chrześcijan w tym państwie. Na wielkie uznanie zasługuje też postawa samego Abdo, który porzucił dobrze prosperującą firmę w Dubaju, swoje miejsce pracy, i powrócił do rodzinnego miasta, by nieść mu pomoc w najtrudniejszych chwilach.

Wspieraj nas

Witajcie

Fundacja „Dla Polonii”

Fundacji