Radosne oczekiwanie na Boże Narodzenie

gru 16, 2017 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

Spotkanie opłatkowe to wyjątkowa chwila, która pozwala nam poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku program artystyczny przygotowany przez uczniów był odtworzeniem tradycyjnej polskiej wigilii. Biały stół, opłatek, niespodziewani goście i kolędy w kilku językach skutecznie wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Pani Dyrektor opowiedziała nam wzruszającą historię o świętach spędzonych na Białorusi, podkreślając tym, jak ważne jest Boże Narodzenie dla Polaków oddalonych od Ojczyzny. Po części artystycznej łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia i smakowaliśmy tradycyjnych wigilijnych potraw.

Za tydzień uczniowie rozjadą się do swoich domów, oddalonych nawet kilka tysięcy kilometrów od Warszawy, i razem ze swoimi rodzinami będą przeżywać święta. W ich sercach pozostaną koledzy, koleżanki, nauczyciele, wychowawcy, wszyscy Przyjaciele szkoły i wyjątkowa atmosfera polskiej wigilii wyniesiona ze spotkania opłatkowego.

W imieniu Pani Dyrektor, nauczycieli i uczniów Liceum Polonijnego życzymy Państwu zdrowych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia. Miłość i dobro, którymi dzielicie się z nami na co dzień, niech w tym szczególnym okresie wracają do Państwa z podwojoną siłą, wzbogaconą o moc Bożego Objawienia.

Wspieraj nas

Witajcie

Fundacja „Dla Polonii”

Fundacji