Spotkanie opłatkowe z Panem Prezydentem i Panią Prezydentową

gru 16, 2015 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

14 grudnia odbyło się w naszej szkole coroczne spotkanie opłatkowe. Jego szczególnymi gośćmi byli Pan Prezydent Andrzej Duda i Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda.

Po przywitaniu Gości przez Panią Dyrektor, młodzież dokonała autoprezentacji, śpiewając Pieśń Kronikę ze słowami Ernesta Brylla. Specjalnie dla Pary Prezydenckiej uczniowie przygotowali program artystyczny pt. Wigilijna ulica, który był refleksją na temat współczesnego odbioru świąt Bożego Narodzenia. Pierwszoklasiści przebrani za kolędników złożyli naszym Gościom życzenia między innymi po góralsku i po lwowsku oraz przekazali podarki, kosze pełne jabłek i oscypków, drewnianą szopkę i rysunek przedstawiający widok Lwowa, wykonany przez jednego z uczniów.

Pan Prezydent wraz z Małżonką złożyli życzenia całej szkolnej społeczności i wszystkim obecnym, podkreślając wagę dzieła, jakim jest nasze polonijne liceum. Pan Prezydent zwrócił uwagę na fakt, że szkoła ma wielu przyjaciół, na których może liczyć.

W programie spotkania przeznaczono również czas na złożenie życzeń Parze Prezydenckiej przez przedstawicieli Rady Patronackiej szkoły i fundacji „Dla Polonii”, Zarządu Oddziału Warszawskiego KSW oraz zaproszonych Gości. Chwile dzielenia się opłatkiem umilały kolędy śpiewane przez chór szkolny i scholę. Do wspólnego kolędowania włączył się też ksiądz proboszcz Radosław Glimasiński.

Przedświąteczne spotkanie jest dla naszej szkoły ważnym wydarzeniem, składamy sobie życzenia, które później uczniowie zawiozą do swoich rodzin, w tegoroczne święta przekażą oni również ciepłe słowa od Pana Prezydenta i Pani Prezydentowej.

Wspieraj nas

Witajcie

Fundacja „Dla Polonii”

Fundacji