Pielgrzymka do Rostkowa i Przasnysza

wrz 28, 2017 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

W ramach obchodów Dnia Patrona pojechaliśmy 26 września 2017 do Rostkowa – miejsca narodzin  św. Stanisława Kostki. To malownicza, niewielka miejscowość na północy Mazowsza. W neogotyckim sanktuarium uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Wzniesione zostało ono na fundamentach dworu, w którym urodził się św. Stanisław. Znajduje się w nim rzeźba św. Stanisława Kostki odbierającego z rąk Matki Bożej Dzieciątko Jezus oraz relikwie Świętego, sprowadzone w 1926 r. z Rzymu. Podziwialiśmy piękną okolicę.

W pobliżu sanktuarium  rośnie rozłożysta  lipa, pod którą zgodnie z legendą modlił się Święty i leży kamień z odciskiem jego stopy. Odwiedziliśmy  również Przasnysz, gdzie św. Stanisław Kostka został ochrzczony w tamtejszym kościele farnym św. Wojciecha. Modliliśmy się przy  ołtarzu  św. Stanisława, zbudowanym  z okazji uroczystości 400-lecia śmierci św. Stanisława i w kaplicy, gdzie spoczywają prochy rodziców i rodzeństwa Świętego: Jana i Małgorzaty oraz ich dzieci Wojciecha i Pawła.

Wspieraj nas

Witajcie

Fundacja „Dla Polonii”

Fundacji