Akt Oddania Niepokalanemu Sercu Maryi

cze 13, 2017 Wpis dodany przez:     Kategoria: Aktualności

10 czerwca 2017 roku Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium św. Stanisława Kostki zostało powierzone Niepokalanemu Sercu Maryi i opiece św. Józefa.

Akt oddania został odczytany przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze, gdzie z dziękczynną pielgrzymką udali się nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Wszystko odbyło się w szczególnym roku 300. rocznicy Koronacji Matki Boskiej Częstochowskiej, 100. rocznicy objawień fatimskich oraz 25-lecia działalności naszej szkoły.

Na uroczystej Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu nasi uczniowie  z zespołu wokalnego i scholi śpiewali części stałe liturgii i  trzy pieśni w języku starocerkiewnosłowiańskim. W uroczystościach uczestniczyły też inne organizacje objęte posługą kapelańską ks. prał. Józefa Maja, wśród nich Fundacja Ormiańska i Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo”.

Czując troskliwą opiekę Matki Bożej będziemy z większą odwagą mierzyć się z codziennymi trudnościami i ufną radością kroczyć prze życie.

V__3A79skan105skan106

Wspieraj nas

Witajcie

Fundacja „Dla Polonii”

Fundacji